dit is de functie

De Raad van Commissarissen (RvC) van GoedeStede bestaat uit vijf leden. Hiervan zijn twee zetels voorgedragen door de Huurdersorganisatie GoedeStede (HuGo). De leden worden benoemd voor vier jaar en kunnen één keer herbenoemd worden.

De RvC houdt toezicht op de voortgang van de bedrijfsvoering, de strategische doelstellingen en de maatschappelijke prestaties van GoedeStede. Daarnaast is de RvC een strategische sparringpartner van het bestuur en treedt op als werkgever van de bestuurder. De RvC kent drie commissies; een auditcommissie ten behoeve van de financiële toetsing en het treasurybeleid, een remuneratiecommissie ten behoeve van de invulling van de werkgeversrol van de bestuurder en het functioneren van de eigen RvC én een commissie volkshuisvesting die de actualiteit van marktontwikkeling, wet- en regelgeving en volkshuisvestelijke thema’s monitort en bespreekt. Elke commissie bestaat uit ten minste twee RvC leden. Zij bereiden de besluiten die de RvC moet nemen voor. Vanuit hun expertise geven zij deskundig advies aan de RvC en zijn zij sparringpartner van de bestuurder.

GoedeStede hecht grote waarde aan een goed bestuur met een adequate vorm van toezicht. Daarom onderschrijven en hanteren wij de Governancecode Woningcorporaties. Op basis van deze code hebben wij het reglement van de RvC beschreven, inclusief de reglementen van de commissies, het bestuursreglement, de meldregeling en de integriteitscode. Ook is het kwaliteitsprofiel van de RvC beschreven.

Bij de vervulling van hun taak richten de toezichthouders zich naar het belang van de organisatie en zien zij kritisch, in verbinding, toe of de organisatie effectief en efficiënt presteert, in goede afstemming met de gemeente, de huurders en andere belanghebbenden.

De eisen die aan de organisatie worden gesteld zijn hoog. De samenleving en de overheid zijn kritische partners als het gaat om de prestaties van de organisatie. Dat vraagt om professionele toezichthouders, die vanuit betrokkenheid en met kritische distantie in staat zijn om een beoordeling te geven van het functioneren van de organisatie, op basis van het gevoerde beleid, tegen de achtergrond van het eigen toezichtkader.

Om adequaat toezicht te houden staat de RvC, naast de informatie van de bestuurder, open voor signalen van diverse in- en externe stakeholders en informeert zij zich actief. Naast het houden van toezicht vervult de RvC de rol van klankbord voor het bestuur voor gedachtewisseling en inspiratie over de in- en externe koers van de organisatie.

De RvC van GoedeStede streeft naar een gemengde en diverse samenstelling. Dit geldt voor geslacht, leeftijd, beroepsgroepen, kennis en expertise, etnische afkomst en persoonlijkheidskenmerken. Uitgangspunt voor de RvC is dat de leden generalisten zijn die gezamenlijk een multidisciplinair team vormen en complementair aan elkaar zijn.

 

dit ga je doen

Profiel: Volkshuisvesting, beoogd voorzitter 

Vanwege een carrièrestap van de huidige voorzitter van de RvC ontstaat in eerste instantie een vacature voor lid van de RvC. Dit vanwege het feit dat de rol van voorzitter intern wordt overgedragen. Vanaf eind 2027 zal het nieuw te werven lid de rol van voorzitter overnemen. We zoeken een lid met volkshuisvestelijke achtergrond en/of kennis  en met affiniteit voor bedrijfsvoering en organisatieontwikkeling. Het lid zal worden benoemd op voordracht van huurdersorganisatie HuGo. De voorzitter maakt collegiaal deel uit van de RvC.

Daarnaast ziet de voorzitter erop toe dat:

⇒ de vergaderingen efficiënt, effectief en in een open sfeer plaatsvinden, waarin alle leden gelijkwaardig kunnen participeren en tijdig de informatie ontvangen die nodig is voor de goede uitoefening van hun taak;

⇒ de RvC als team goed kan functioneren; alle leden van de RvC zijn hiervoor verantwoordelijk, maar de voorzitter draagt hiervoor een specifieke verantwoordelijkheid;

⇒ contacten tussen de RvC en bestuur, ondernemingsraad, (vertegenwoordigers van) bewoners en andere belanghouders goed verlopen.

dit breng je mee

We zoeken een lid met volkshuisvestelijke achtergrond en/of kennis en met affiniteit voor bedrijfsvoering en organisatieontwikkeling. En vanaf eind 2027 zal het nieuw te werven list de rol van voorzitter overnemen.

Kennis en ervaring:

  • Ervaring in een (eind)verantwoordelijke functie binnen het domein wonen of volkshuisvesting;
  • Ervaring als toezichthouder, bij voorkeur opgedaan als voorzitter van een RvC of RvT;
  • Binding met en passie voor de sociale doelstelling van de volkshuisvesting;

  • Kennis van en ervaring met de bedrijfsvoering, leiderschapsstijlen, management en besluitvormingsprocessen binnen organisaties;
  • Zicht en kennis op governance vraagstukken en de onderscheidende rollen van de toezichthouders en de directeur-bestuurder.

Persoonlijke kenmerken en kwaliteiten:

  • Sociale antenne en gevoel voor intermenselijke relaties en bestuurlijke verhoudingen;
  • Kritische, constructieve, onafhankelijke, open en transparante opstelling;
  • Kan balans houden tussen ziel en zakelijkheid;
  • Bezit ‘natuurlijk overwicht’, door persoonlijkheid, kennis en vaardigheden
  • Houdt overzicht en rust, ook onder druk;   
  • Zelfrelativeringsvermogen en humor;
  • Flexibiliteit en de beschikking over voldoende tijd om de toekomstige functie van voorzitter gedegen invulling te geven. 

 

dit is het aanbod

De bezoldiging is gerelateerd aan de Beroepsregel honorering commissarissen, opgesteld door de Vereniging van Toezichthouders in Woningcorporaties. De benoemingsperiode is voor een periode van vier jaar met een mogelijkheid tot verlenging van vier jaar.

AVW2 verzorgt de werving en selectie voor deze vacature en begeleidt GoedeStede hierin. Voor vragen (inhoudelijk of over de procedure) kunt u contact opnemen met Patrick Beterams van AVW2 via 06 122 56 005 of patrick.beterams@avw2.nl

 

De organisatie GoedeStede

GoedeStede verhuurt, beheert en onderhoudt als woningcorporatie ongeveer 9.000 woningen in de mooie stad Almere. Wij zijn dagelijks aan het werk voor mensen met een bescheiden inkomen en kwetsbare doelgroepen die in Almere (willen) wonen. Onze financiële middelen zetten wij daarom zoveel als mogelijk in voor een tevreden huurder en woningzoekende die bij ons een woning huurt of wil gaan huren. De ruim 60 medewerkers zijn verdeeld over de afdelingen Woondiensten, Vastgoed, Financiën en Staf. Wij zijn de enige corporatie met alleen bezit in Almere.

In Almere leveren wij een belangrijke maatschappelijke bijdrage ten aanzien van de thema's beschikbaarheid, betaalbaarheid, kwaliteit, leefbaarheid en duurzaamheid. Hierover zijn ook meerjarige prestatie- en productieafspraken gemaakt met de gemeente en huurdersorganisatie. Daarbij wegen wij altijd de belangen tussen de inzet voor de huurders (de mensen), de woningen (de stenen) en de financiële mogelijkheden (het geld). Op deze manier werken wij aan een gewoon goed thuis.

Meer informatie vind je op www.goedestede.nl
Meer informatie over Almere vind je op www.almere.nl.

solliciteer eenvoudig

1
Reactietermijn is t/m 22 mei 2026

Reactietermijn is t/m 22 mei 2026

2
Voorselectie gesprekken door AVW2 in week 21-22

Voorselectie gesprekken door AVW2 in week 21-22

3
Selectiegesprekken staan gepland op 12 juni en in week 25-26

Selectiegesprekken staan gepland op 12 juni en in week 25-26

4
Streefdatum benoeming is 1 september 2026

Streefdatum benoeming is 1 september 2026

Vragen over de vacature?

Neem contact op met Patrick

Foto Patrick Beterams
© 2026
Created by LR Internet